Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 16,64 pontos, 0,09 százalékos csökkenéssel, 17 889,44 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 6,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Varga Zoltán, a QUAESTOR elemzője elmondta: változékony, de alapvetően optimista hangulatban zajlott a csütörtöki kereskedés a tőzsdéken, a bizonytalan európai indexeket a kedvező amerikai nyitás húzta felfelé.
A budapesti parketten a nap vesztese a Magyar Telekom lett, miután a vártnál gyengébb eredményeket közölt a társaság. Az eladósodottsági ráta több mint 39 százalékra való növekedése intő jel lehet az osztalék jelenlegi mértékének fenntarthatóságával kapcsolatban - vélte Varga Zoltán.
A szakértő a hét utolsó kereskedési napján is alacsony forgalomra, "hangulatvezérelt" kereskedésre számít a részvénypiacokon, mivel fontosabb makrogazdasági adat nem várható.
Miró József, az Erste vezető elemzője elmondta: kedvező hangulatban nyitottak az európai tőzsdék, így a BÉT is, az optimizmus azonban elolvadt napközben és csak az amerikai nyitás után indultak ismét emelkedésnek az indexek.
A Magyar Telekom történelmi mélyponton, 400 forint alatt zárt, a jövőt ugyanakkor nem látja olyan borúsnak Miró József. Úgy fogalmazott, hogy nem kell megijedni a közel 40 százalékos eladósodottsági rátától, és az osztalék sincs veszélyben.
Arra vonatkozóan ugyanakkor, hogy tartható lesz-e az 50 forintos osztalék, nem hangzott el információ csütörtökön. A vezető elemző szerint legalább 10 százalékos osztalékhozamra lehet számítani, egy 40 forintos osztalék kifizethető lesz.
A Mol 55 forinttal, 0,32 százalékkal 17 200 forintra erősödött, 900,1 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 25 forinttal, 0,67 százalékkal 3750 forintra nőtt, forgalmuk 3,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 16 forinttal, 3,90 százalékkal 394 forintra csökkent, forgalma 1,9 milliárd forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 165 forinttal, 0,42 százalékkal 39 855 forintra emelkedett, a részvények forgalma 250,4 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 114,2 millió forintos forgalom mellett 95 forinttal, 0,58 százalékkal 16 580 forintra nőtt.
A BUMIX 1032,33 ponton zárt csütörtökön, ez 1,13 pontos, 0,11 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.