Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Oroszország 0,9 százalékos GDP-arányos államháztartási többlettel zárta az idei első hét hónapot – közölte hétfőn az ország pénzügyminisztériuma.
Az idei első négy hónapban még hiány volt az államháztartásban, májustól kezdve azonban többlet, elsősorban a nyersolaj árának emelkedése, illetve a költségvetés kiadásnövekedésének lassulása miatt.
Az orosz pénzügyminisztérium azzal számol, hogy idén 0,1 százalék GDP-arányos államháztartási hiány alakul ki. A szakértők derűlátóbbak, szerintük többlettel sikerül zárni az évet, az UralSib Capital vezető közgazdásza szerint az aktívum a GDP 0,8 százaléka is lehet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.