Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A jövőben a csődbe jutott vállalkozások névleges és a háttérből irányító tényleges vezetői is magánvagyonukkal felelhetnek egy másodfokú bírósági döntés alapján – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán.
Egy, az adóhatóság által indított perben a Fővárosi Ítélőtábla a Kúria eseti döntésére hivatkozva először mondta ki, hogy egy felszámolás során megszűnő cég névleges vezetője (stróman) és a háttérből ténylegesen irányító, úgynevezett árnyékvezetője is személyesen felelős a vállalkozás által ki nem elégített tartozásokért.
A bíróság álláspontja szerint egy cégben ha csak névlegesen is, de vezető tisztséget betöltő ember felelős, gondos döntések meghozatalára köteles, ezért nem védekezhet azzal, hogy semmiről sem tudott. Ugyanígy az árnyékvezető sem mentesülhet a szigorú jogkövetkezmények alól, hiszen ha nem is szerepel a cégnyilvántartásban, a valóságban ő irányítja a vállalkozást – emelte ki közleményében a NAV.
Hangsúlyozták: a bírósági döntés után a NAV bűnügyi szakterületének adatai és az ellenőrzések eredményeinek összegzése alapján az adóhatóság a jövőben pereket indít a névleges és az árnyékvezetők kártérítési felelősségének megállapítása érdekében.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.