Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kétes dicsőségben tetszeleghet Magyarország, a globális versenyképességi világranglistán 12 helyet estünk vissza, ekkora negatív rekordot senki sem tudott elkönyvelni. Az elmúlt évek kormányzati tevékenykedésének hatásai visszaköszönnek, és nem pozitív értelemben.
Magyarország alapvetően nincsen rossz helyen a versenyképességet tekintve, az 5 csoportból a negyedikben tartózkodunk sok közép-európai és dél-amerikai állammal együtt, ám ha számszerűsítjük a kategóriákat, akkor azt láthatjuk hogy saját kategóriánk küszöbéhez estünk vissza, és kevés választ el minket attól, hogy egy egész kategóriát hátrább sorolódjunk a hatékonysági kihívásokkal küzdő országok közé - írja a Pénzkérdés blog.
A World Economic Forum által készített lista részleteiből kiviláglik, hogy Magyarország nagyon messze került attól, hogy Közép-Európa Luxembourgja, Finnországa, vagyis kistigrise lehesseen. "Egy évvel korábbihoz képest sokkal bugyutább, kellemetlenebb, felkészületlenebb üzleti partner lettünk, pénzügyi infrastruktúránk erőteljesen visszaesett, befolyása zsugorodott, rosszabbul tölti be szerepét a gazdaság vérkeringésében" - írják a Pénzkérdés blog szerkesztői. Emellett ugyanakkor az is fontos jelzéssel bír, hogy igencsak fontos részmutatókban banánköztársasági pontokat kaptunk.
A blog friss bejegyzése szerint az elmúlt évek kormányzati tevékenykedésének hatásai visszaköszönnek, elsősorban negatív értelemben. A munkaerőpiaci kihívásokra rossz válaszokat adott a kormányzat, a pénzügyi közvetítői szektort olyan terhekkel sújtották, amelyek összességében több hátrányt hoztak a gazdaság működésében, mint amennyi hasznot költségvetési oldalon hoztak - írja a Pénzkérdés blog. Emellett pedig nem utolsósorban olyan negatív példát mutatnak szabályalkotás, transzparencia, problémakezelés és általános irányítás területén, ami egyfelől komolyan megriasztja a magánszférát, másfelől pedig abban is negatív és lefele mutató folyamatokat indít el.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.