Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Évente mintegy 80 millió forintot, éves költségvetésének három százalékát takaríthatja meg a jövőben a tiszavasvári önkormányzat egy nagyszabású termálvíz-hasznosítási projekt megvalósulásának eredményeként - közölte a Termál Klaszter Egyesület.
Az innovatív beruházásnak köszönhetően a földből nyert termálvíz gondoskodik majd több tiszavasvári óvoda, általános és középiskola mellett a polgármesteri hivatal, a tűzoltóság, a művelődési ház, a sportközpont és a szociális otthon fűtéséről is - írta közleményében a Termál Klaszter Egyesület.
A 22 intézményben a rendszer a fűtési idény 85-90 százalékában váltja ki a gázfelhasználást, a fokozatosan lehűtött víz pedig végül a strand medencéibe kerül. A tervek szerint 1200 méter mélyről nyernék ki a 60 fokos termálvizet, amelyet egy vezetékrendszeren át juttatnának el az intézményekbe.
A több mint félmilliárdos beruházás költsége néhány év alatt megtérülhet. Összehasonlításképpen: hozzávetőleg 250-300 átlagos lakás éves fűtési díját jelenti a 80 millió forint - sikeres megvalósítás esetén ennyi pénzzel több maradhat majd évről-évre a település kasszájában - tették hozzá.
A termálvíz energetikai célú felhasználásának, hasznosításának lehetőségeit az Észak-alföldi Termál Klaszter Egyesület és a Bihar Megyei Vállalkozók Szövetségének partnerei ismerhették meg a két szervezet üzleti találkozóján, amelynek ezúttal a Bihar megyei Félix Fürdő adott otthont szeptember 21-én.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Felgyorsítják a felújítási munkákat.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?