Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 38,37 pontos nyitás után emelkedett hétfő délelőtt, majd csökkent kora délutánig. A BUX 14 óra 30-kor 18 579,35 ponton állt, ami a legutóbbi, pénteki záró értékéhez képest 9,30 pontos, 0,05 százalékos csökkenés, a hétfői nyitásnál 29,07 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma fél háromig 3,7 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Mol 20 forinttal, 0,11 százalékkal 18 390 forintra erősödött, 508,1 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 5 forinttal, 0,13 százalékkal 3900 forintra nőtt, forgalmuk 2,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott 425 forintot ért, forgalma 170 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 190 forinttal, 0,49 százalékkal 38 610 forintra csökkent, a részvények forgalma 56,2 millió forintot ért el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?