Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank tokiói közgyűlése után sincs időpontja a Magyarország és az IMF közötti tárgyalások folytatásának - tudta meg a Magyar Nemzet.
A lap keddi számában azt írta: a kormány által várt "áttörés" nem történt meg, vagyis a várakozások ellenére nem véglegesítették a tárgyalások további menetrendjét.
A hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter a lapnak megerősítette ezt. Varga Mihály hangsúlyozta: a múlt héten elsősorban a magyar gazdaság helyzetéről és a magyar gazdaságpolitika lépéseiről tájékoztatta a nemzetközi szervezetek képviselőit.
Az IMF és az EU jelenleg a magyar kormány egyenlegjavító intézkedéseit értékeli - tette hozzá. Elmondta azt is, hogy Tokióban mások mellett tárgyalt Olli Rehn uniós pénzügyi biztossal, Christine Lagarde IMF-elnök egyik helyettesével és a valutaalap európai ügyekért felelős vezetőjével.
Arra, hogy a tárgyalások hivatalos folytatása előtt lesznek-e informális megbeszélések, Varga Mihály elmondta, az egyeztetéseknek mindig vannak olyan szakaszaik, amelyek nem kizárólag személyesen és a tárgyalóasztal mellett zajlanak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.