Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A görögök többsége szerint országuknak az euróövezeten belül a helye, de nem tetszik nekik, ahogy kormányuk kezeli az adósságválságot - derül ki a GPO közvélemény-kutató kedden ismertetett felmérésből.
Az eredményt aznap ismertették, hogy az euróövezeti pénzügyminiszterek kedden várhatóan előzetesen hozzájárulnak a Görögországnak megítélt hitel újabb részletének a folyósításához, amely nélkül az ország rövidesen fizetésképtelenné válhat.
A megkérdezett 1200 ember 63 százaléka szerint Görögországnak az euróövezeten belül kell maradnia, de szinte ugyanennyien válaszolták azt, hogy negatívan értékelik a kormány válságkezelését.
A válaszolók több mint a fele azt mondta, hogy az utóbbi időszakban csökkent a jövedelme, mintegy 78 százaléka szerint pedig a bér- és nyugdíjcsökkentés, az adóemelések és az állami szférában végrehajtott elbocsátások nem segítik a gazdaság stabilizálását.
A felmérésben megkérdezettek több mint 40 százalék mérges a politikusokra és a szakszervezetekre, és csalódott tevékenységükben.
Egy másik felmérés szerint, ha ma tartanának választásokat, a SYRIZA radikális baloldali párt 22,3 százalékkal győzne, míg a kormányzó konzervatív Új Demokrácia 20,1 százalékot kapna.
A június közepi választások óta mindkét párt támogatottsága csökkent, akkor az Új Demokrácia a szavazatok 29,6 százalékát, a SYRIZA 26,9 százalékát szerezte meg.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.