Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Plusz 0,43 százalékkal nyitott szerdán a Budapesti Értéktőzsde. Elemzők szerint a Mol, az OTP és az Egis is erősödhet a nap folyamán, a Magyar Telekom viszont a kedvezőtlen iparági hírek miatt eshet.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 82,97 pontos emelkedéssel, 19 184,06 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,43 százalékkal erősödött.
Elemzők korábban azt mondták: szerdán pozitív nyitásra és a nap folyamán is emelkedésre számítanak a Budapesti Értéktőzsdén.
Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője elmondta: optimista a hangulat, a várakozások szerint kisebb pluszban nyithat a tőzsde és a nap folyamán további erősödésre lehet számítani. A szakember szerint az OTP-nél újabb csúcsdöntés valószínű, a további növekedést a keddi dollárkötvény-kibocsátás, illetve a szektorral kapcsolatos kedvező nemzetközi hírek segítik. Kuti Ákos a Mol-papíroknál szintén emelkedésre számít. Az Egis kedd esti, a várakozásoknál jobb gyorsjelentése után a befektetők egy része a vállalat felé fordulhat a másik gyógyszeripari cég, a Richter helyett - mondta. A Magyar Telekom a szektort érintő kedvezőtlen nemzetközi hírek miatt esett kedden, az elemző ennek folytatását várja szerdán.
Balásy Zsolt, az MKB Bank részvénystratégája szerint a magyar piac, illetve inkább csak az OTP meglepően erős. Hozzátette: OTP-nél legutóbb január közepén volt hasonló "kitörés". A Richter és a Magyar Telekom képviseli a gyenge oldalt, a többi fontosabb instrumentum pedig inkább semlegesnek mondható - fogalmazott.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 33,91 pontos, 0,18 százalékos emelkedéssel, 19 101,09 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 11,2 milliárd forint volt. A Mol 165 forinttal, 0,93 százalékkal 17 850 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 101 forinttal, 2,15 százalékkal 4801 forintra nőtt, forgalmuk 6,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 11 forinttal, 2,67 százalékkal 401 forintra csökkent, forgalma 1,1 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 925 forinttal, 2,55 százalékkal 35 375 forintra esett, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 33,8 millió forintos forgalom mellett 180 forinttal, 0,99 százalékkal 18 060 forintra gyengült
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.