Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az európai lóhúsbotrányban érintett francia beszállító, a Spanghero tudta, hogy lóhúst adott el marhahúsként a Findus nevű svéd vállalat francia alvállalkozójának - jelentette be Benoit Hamon, a gazdasági, pénzügyi és külkereskedelmi miniszter mellé rendelt francia fogyasztóvédelmi miniszter csütörtökön.
Hozzátette: ha a "gazdasági csalás" bizonyítást nyer, a cég vezetőinek büntetőbíróságon kell felelniük. Hamon azt is elmondta, hogy a romániai vágóhidat, ahol a Spanghero a lóhúst vette és a vámügyi papírok szerint lóhúsként szállította Franciaországba, nem terheli semmilyen felelősség az ügyben, miután az előírásoknak megfelelően járt el.
A tárcavezető szerint a marhahús helyett lóhússal kevert lasagne-készítményt előállító Comigel nevű francia vállalat sem vádolható, miután a cég meg volt arról győződve, hogy a francia beszállítótól marhahúst kapott. Hamon ugyanakkor úgy vélte, hogy a Comigel hanyagságot követett el, amikor nem vette észre, hogy megtévesztették. A leszállított hús nem az európai normáknak megfelelően volt felcímkézve ugyanis.
A vizsgálat szerint a Spanghero tudta, hogy lóhúst marhahúsként adott tovább. "Legalábbis megvan rá az erős gyanúnk" - fogalmazott a miniszter. Elmondta, hogy a több hónapig tartott, 750 tonna lóhúst érintő feltételezett csalás felelősei a francia törvények szerint két év szabadságvesztéssel sújthatók csalás miatt.
A francia kormány kezdeményezte a Spanghero engedélyeinek bevonását. A cég körülbelül 550 ezer euró nyereségre tett szert azzal, hogy hónapokon át a megrendelt marhahús helyett olcsóbb lóhúst szállított az élelmiszergyártó vállaltnak.
A kereskedelmi csalások francia ügynökségének állatorvosai pénteken folytatják a vizsgálatokat a Spanghero délnyugat-franciaországi székhelyén, Castelnaudary-ban, és az újabb vizsgálatokat követően döntenek a hatóságok arról, hogy a cég engedélyeit véglegesen bevonják-e.
A német-luxemburgi határ közelében található Metzben működő Comigel állította elő a Findus lóhússal kevert mélyhűtött marhahús-készítményeit, amelyek nemrég botrányt okoztak Nagy-Britanniában. A vállalkozásnak a délnyugat-franciaországi Castelnaudary-ban bejelentett Spanghero szállította a Romániából rendelt húst. A Comigel a Finduson kívül más vállalatoknak is készített olyan "marhahús-készítményeket", amelyekbe úgy került lóhús, hogy ez nem volt feltüntetve a termékeken. Ezekből összesen 16 európai országba exportáltak. Eddig Franciaországban, Nagy-Britanniában, Svédországban, Németországban, Belgiumban, Svájcban és Norvégiában vonták vissza a termékek egy részének forgalmazását.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.
Megy a találgatás a miniszterelnök szombati nagy bejelentéséről, a lehetőségekből egyet, úgy látszik, cáfolt.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.