Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Aláírták az Európai Unió és Oroszország energetikai együttműködéséről 2050-ig szóló útitervet - jelentette be pénteken Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök José Manuel Barroso európai bizottsági elnökkel együtt tartott moszkvai tájékoztatóján.
Az orosz kormányfő ismét felszólította Brüsszelt, hogy vegye figyelembe Moszkva harmadik energiacsomaggal kapcsolatos érveit, hangsúlyozva, hogy nem az egész szabályozás eltörlését kérik Brüsszeltől. A 2009-ben elfogadott szabályozás az unió gáz- és árampiacának teljes liberalizálását írja elő, és megfosztja a Gazpromot, valamint más monopol-szállítókat a gáz szállításában élvezett előnyöktől.
Dmitrij Medvegyev szerdán az európai sajtó képviselőinek adott interjúban kijelentette, Moszkva megérti, hogy az Európai Uniónak saját területén joga van szabályozni a földgázszállítást, de ellenezi az energiacsomag egyes kitételeit, amelyek szerinte sértik az orosz érdekeket és ellentmondanak egyebek között az Európai Unió és Oroszország alapszerződésének.
Moszkva új megállapodást szeretne kötni Brüsszellel az orosz gázt Európába eljuttató vezetékek státusáról. A tervezetet tavaly, az EU-orosz csúcstalálkozón adták át a brüsszeli illetékeseknek. Az orosz javaslat szerint Brüsszelnek az Északi és a Déli Áramlatot transzeurópai infrastrukturális beruházásként kellene elismernie. Oroszország azt szeretné, ha ezek a földgáz tranzitvezetékek kikerülnének az európai uniós harmadik energiacsomag hatálya alól.
Az orosz kormány és az Európai Bizottság pénteki, moszkvai tanácskozását követő tájékoztatón a ciprusi pénzügyi válságról Dmitrij Medvegyev kifejtette: Moszkva továbbra is nyitott a tárgyalásokra Ciprussal és az Európai Unióval, de Oroszország csak akkor tud részt venni a válság megoldásában, ha kialakul az EU-országok segítségnyújtásának végleges formája.
José Manuel Barroso úgy nyilatkozott, hogy a moszkvai konzultációk során sikerült jobban megérteni a ciprusi helyzettel kapcsolatos orosz álláspontot. Az Európai Bizottság elnöke nem árult el részleteket Vlagyimir Putyin orosz államfővel és Dmitrij Medvegyev kormányfővel folytatott külön megbeszéléseiről, csupán azt hangoztatta, hogy nincs vesztegetni való idő. "Mindenki számára elfogadható döntést kell hoznunk a partnereinkkel" - tette hozzá Barroso, aki azt is tudatta a sajtótájékoztatón, hogy még nem kaptak tájékoztatást a ciprusi vezetés végső javaslatáról.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Donald Trump hangsúlyozta, hogy az iráni atomlétesítmények bombázása nem jelenti azt, hogy az USA háborúban állna. Évtizedek óta érvelnek hasonlóan amerikai elnökök, s alkotmányjogi értelemben az USA 1942 óta nem üzent hadat senkinek.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.
A kerti növényeinket károsító baktériumok és gombák esetében is igaz a mondás, sárkány ellen sárkányfű kell és nem permetszer.