Péntek-szombat lesz a hétvége Ománban, de Szaúd-Arábia is csatlakozna

A szaúdi királyság konzultatív tanácsa (Madzslisz as-Súra) azt javasolja, hogy az ország hivatalos hétvégéjét tegyék át péntekre és szombatra a gazdaság fellendítése érdekében - jelentette hétfőn a szaúdi sajtó.

  • MTI MTI
Péntek-szombat lesz a hétvége Ománban, de Szaúd-Arábia is csatlakozna

Több helyi üzletember és közgazdász úgy véli, hogy a jelenlegi csütörtök-pénteki hétvége hátrányos a gazdaság számára, mert a szaúdi vállalatoknak kevesebb idejük van együttműködni külföldi partnereikkel hét közben. "Különösen a pénzügyi szektorban lenne fontos (az átállás). (A vállalatok) egy héten mindössze három napot vannak kapcsolatban a nemzetközi pénzügyi rendszerrel" - mondta Les Janka, a rijádi Amerikai Üzleti Csoport elnöke.

Néhány nagy hatalmú konzervatív vallási vezető azonban korábban aggályainak adott hangot a hét pihenőnapjainak megváltoztatásával kapcsolatban, mert úgy vélték, azzal a királyság a zsidó-keresztény szokásokhoz kerülne közelebb.

Ománban májustól térnek át a péntek-szombati hétvégére. Ezután az Öböl-országok között Szaúd-Arábia marad majd az egyedüli, amely csütörtökön és pénteken tart pihenőnapot.

Az al-Rijád és az al-Medina című lapok arról írtak hétfőn, hogy a tanácsadó gyűlés úgy döntött, javasolni fogja a kormánynak, hogy változtassák meg a hét pihenőnapjait.  A konzultatív testület tagjainak csak tanácsadó jogkörük van, ajánlásaikból nem feltétlenül lesz jogszabály.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?