Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Elengedi nem fizető devizahitelesei adósságának egy részét az AXA bank. Ha eladják lakásukat, és a befolyt összeget törlesztésre fordítják, tiszta lappal kezdhetnek újra.
Az AXA bank elengedi fizetésképtelen devizahitelesei adósságának az ingatlanjuk értékén felüli részét, amennyiben eladják lakásukat, és a kapott összeget a hitel törlesztésére fordítják. A pénzintézet csütörtök délután az erről szóló sajtóhírekre reagálva megerősítette a híreket, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az esetlegesen fennmaradó tartozás részbeni vagy teljes elengedésének feltételeiről saját hatáskörben dönt, a hitelügylet valamennyi körülményének – így például az adós szociális helyzetének – figyelembe vételével.
A bank kifejezetten személyre szabott ajánlat alapján kíván megegyezni a kiválasztott ügyfelekkel a jelzáloghitellel terhelt ingatlanok piaci értékesítéséről és a hitel fennmaradó részének esetleges elengedéséről. A bank programja kizárólag a 2013. január 1-jét megelőzően felmondott hitelügyletekre terjed ki.
Az ingatlan értékesítését és a hitelügylet lezárását a bankok azzal próbálja ösztönözni, hogy a vevő az ingatlan megvásárlásához igénybe veheti a HitelStaféta elnevezésű, forint alapú jelzáloghitel termékét, ami legfeljebb 45 millió forint értékű ingatlan megvásárlására fordítható. Az igényelt hitel összege 500 ezer és 20 millió forint között lehet. A hitel teljes hiteldíj mutatója (THM) jelenleg 9,08 százalék.
A bank felhívja nehéz helyzetben lévő devizaadós ügyfelei figyelmét az ajánlat körültekintő mérlegelésére. Emlékeztet arra, hogy az elmúlt időszakban a devizahitel-szerződésekkel kapcsolatosan a pénzintézet ellen indított perek egyetlen esetben sem zárultak jogerősen elmarasztalással.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.