Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Kína széles körű vizsgálatot indít az Európából, Japánból és az Egyesült Államokból importált acélcsövek ügyében, mert azt feltételezik, hogy ezek dömpingáron kerültek a kínai piacra.
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteki közlése szerint a vizsgálat nagyjából egy évet vesz igénybe. Diplomáciai körökből származó információk szerint Kína ezzel a lépéssel ellencsapást készül mérni az Európai Unióra, miután Brüsszel dömpingellenes eljárást kezdeményezett kínai napelemekkel kapcsolatban.
Az eljárást 25 német, olasz, spanyol és más európai ország iparági szereplőinek panasza alapján kezdeményezték, ezek ugyanis azt állítják, Kína az előállítási ár alatt exportálja termékeit. A kelet-ázsiai ország jelenleg a világ legnagyobb napelem-gyártója, a globális piac csaknem kétharmadát adja, az Európai Unió országai tavaly összesen 21 milliárd euró értékben vásároltak tőle.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?