szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A krízisadók és tranzakciós illeték emelése, illetve a bankok 7 százalékos különadója mind csalódást kelt, és azt jelzi, hogy az új vezetésű Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságpolitikai irányváltásába vetett hit túlzott volt, írja Peter Attard Montalto, a Nomura feltörekvő piacokkal foglalkozó elemzője. A Nomura elemzője szerint bár Varga Mihály konzervatív irányvonalat vitt kinevezésekor, a mostani események is azt mutatják, hogy kormányon belüli hatalma korlátozott, és még mindig láthatjuk Matolcsy György "láthatatlan kezét" a háttérben.

A krízisadók és tranzakciós illeték emelése, illetve a bankok 7 százalékos különadója mind csalódást kelt, és azt jelzi, hogy az új vezetésű Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságpolitikai irányváltásába vetett hit túlzott volt, írja Peter Attard Montalto, a Nomura feltörekvő piacokkal foglalkozó elemzője kommentárjában a tegnap bejelentett intézkedésekre reagálva.

Az elemző írásában ismerteti az adóemeléseket, majd kitér a bankok 7 százalékos különadójára, mely szerinte az utóbbi hónapokban beindult hitelezésnek ellenpontja lehet. Peter Attard Montalto szerint a minisztérium ortodoxabb javaslatokkal igyekezett reagálni az uniós túlzottdeficit-eljárásra, és az alacsony inflációra, ám a miniszterelnök és Matolcsy nyomására dönthettek a krízis- és unortodox adók kiterjesztése mellett.

A Nomura elemzője szerint bár Varga Mihály konzervatív irányvonalat vitt kinevezésekor, a mostani események is azt mutatják, hogy kormányon belüli hatalma korlátozott, és még mindig ott láthatjuk Matolcsy György "láthatatlan kezét" a háttérben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!