Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A forint az elmúlt három hónapban 4,85 százalékkal erősödött a dollárral szemben, ezzel a világon a legjobb teljesítményt mutatta a Bloomberg hírügynökség adatai szerint – írta a Napi Gazdaság.
A magyar fizetőeszköz annak ellenére szerepelt ilyen jól, hogy a feltörekvő piacokat érzékenyen érintette a Fed kötvényprogramjának leállításával kapcsolatos félelem – közölte a Napi Gazdaság.
A pozitív hangulatot a Concorde elemzői szerint segítették a jó magyar makroadatok, valamint a befektetők korábbi alulpozicionáltsága, emellett kedvező, hogy Magyarország számára az alacsony nyersanyagárak is pozitívak.
A ranglista második helyén álló euró is jócskán lemaradt 1,9 százalékos erősödésével. A régiós devizák közül csak a cseh korona tudott kismértékben javítani a dollár ellenében. A negyedév leggyengébb teljesítményét az ausztrál dollár mutatta, mely a kínai gazdaság megtorpanása miatt rontott sokat.
A Concorde elemzői szerint a forintot támogató tényezőkkel szemben a rendületlen kamatcsökkentési sorozat áll, így összességében némileg gyengébb forintra számítanak az év második felében, de a magyar deviza jellemzően a mostani 290−300-as sávban maradhat az euróval szemben.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.