Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az 1,8-2,4 százalékos GDP-re gyakorolt hatás csak akkor lenne igazán reális, ha az egész keretet felhasználnák, ugyanakkor a teljes vállalati hitelállományt tekintve már meghatározó az összeg. Ám az igazi kérdés az, hogy a teljes keretet le tudják-e hívni a bankok és vállalkozások, illetve a nem a legjobb hitelképességű cégek megjelenése hogyan alakítja majd a hitelfelvételt.
Az 1,8-2,4 százalékos GDP-re gyakorolt hatás csak akkor lenne igazán reális, ha az egész keretet felhasználnák – fejtette ki Árokszállási Zoltán, az Erste Bank makroelemzője reagálva Matolcsy György jegybankelnök bejelentésére, mely szerint kétezer milliárdos kerettel folytatja a Magyar Nemzeti Bank a Növekedési Hitelprogramot. Október 1-jétől egyelőre csak 500 milliárd "kiszórása" indul meg, így azért árnyaltabb lesz a program hatása, mint ha az egész 2 ezer milliárd forintot azonnal a piacra öntenék. A jegybank amúgy nem is azt mondta – fejtette ki Árokszállási.
Árokszállási szerint a teljes vállalati hitelállomány 6-6,5 ezer milliárdot tesz ki, így ehhez képest a 2 ezer milliárd azonban már egy meghatározó összeg. Így viszont nem feltétlenül a legjobb hitelképességű cégek is megjelenhetnek a potenciális hitelfelvevők között – a jó hitelképességűek már vettek fel hitelt, illetve kérdés, hogy van-e szükségük többre. Kérdés az, hogy a nem a legjobb hitelképességűeknek hiteleznének-e a jegybanki forrásokat kapó kereskedelmi bankok.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.