Rég nem látott privatizáció indul Nagy-Britanniában

A brit kormány megkezdi az állami postavállalat régóta tervezett privatizációját. A "következő hetekben" bevezetik a londoni tőzsdére a Royal Mail részvényeinek több mint 50 százalékát – közölte csütörtökön Vince Cable, a brit kormány gazdasági minisztere.

  • MTI MTI
Rég nem látott privatizáció indul Nagy-Britanniában

A vállalat értékét 2 és 3 milliárd font (716-1074 milliárd forint) közé teszik. A kormány egyelőre nem döntötte el, pontosan mekkora hányadot kínál eladásra. A részvények tíz százalékát a vállalat bő 150 ezer dolgozója között osztják szét.

Évtizedek óta nem volt ilyen nagyságrendű magánosítás Nagy-Britanniában.

A szakszervezetek ellenzik a privatizációt, és sztrájkra hívják tagjaikat. A brit kormány az elmúlt 19 évben háromszor tett kísérletet a királyi posta privatizálására, de egyik próbálkozás sem járt sikerrel.

A brit posta története VIII. Henrik király idejére, 1516-ig nyúlik vissza.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?