Hoppál Péter: Egy újabb összetett szó, ami rezsivel kezdődik

Rezsicsökkentés, rezsidémon és rezsiharc után itt az rezsieljárás. Hoppál Péter Fidesz-szóvivő a parlamentnek benyújtott politikai nyilatkozatról beszélt hétfőn.

  • MTI MTI
Hoppál Péter: Egy újabb összetett szó, ami rezsivel kezdődik

A rezsicsökkentés megvédéséről szóló, a parlamentnek hétfőn benyújtott politikainyilatkozat-tervezet egyik fő üzenete, hogy a magyar Országgyűlés visszautasítja az Európai Unió nyomásgyakorlását - közölte a Fidesz szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján.

Rezsieljárás fenyeget

Hoppál Péter azt mondta - utalva arra, hogy a rezsicsökkentéssel kapcsolatban az Európai Bizottság több kérdésre is választ vár a magyar kormánytól -, hogy az elmúlt hetek eseményei miatt kellett a Ház elé terjeszteni a nyilatkozatot. Brüsszel ugyanis "egy esetleges rezsieljárás kezdeményezését helyezte kilátásba", megüzente, hogy "nincs ínyére" a rezsicsökkentés politikája - fogalmazott a szóvivő.

Szavai szerint nagy a valószínűsége, hogy a magyarországi baloldal szereplői "a rezsieljáráshoz is két kézzel fognak asszisztálni".

Ezért a magyar Országgyűlésben is meg kell védeni a rezsicsökkentést egy politikai nyilatkozattal - mondta Hoppál Péter, aki azzal folytatta, hogy a dokumentum azt az üzenetet közvetíti Brüsszelbe: a parlament a leghatározottabban visszautasítja az unió nyomásgyakorlását, amely a Fidesz szerint "a profitjukat féltő közműszolgáltatók érdekében tett lépésként" értelmezhető.

Emellett a Ház elé terjesztett kormánypárti javaslat azt is üzeni, hogy az Országgyűlés elvárja az EU-tól: tartsa tiszteletben Magyarország szuverenitását - a közszolgáltatások árának hatósági megállapítása ugyanis nem ütközik a közösségi jogba -, és felszólítja a kormányt, ne engedjen "a brüsszeli bürokrácia nyomásának" - közölte a Fidesz szóvivője.

Hozzátette, hogy a közműszámlákon a novembertől hatályos újabb rezsicsökkentéssel megspórolt összeget is fel kell majd tüntetni.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?