Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A szárnyaló kínai ingatlanárak jó néhány piaci szereplőnek okoznak fejfájást, a lakásvásárlás előtt állóknak, a bankoknak, a kormánynak, de ki hinné, hogy még az életük alkonyához közeledőknek is. A temetkezéshez is elkerülhetetlenül földterületre van szükség.
Kínában a nagyfokú városiasodásnak, az iparosításnak, és az ugyancsak fokozódó területigényű mezőgazdaságnak köszönhetően valósággal robbannak az ingatlanárak, egészen pontosan a termőföldek és építési telkek árai. Azon túl ugyanakkor, hogy az embernek földterületre van szüksége ahhoz, hogy legyen hol laknia, legyen hol megtermelnie a szükséges élelmiszert, sőt legyen hol dolgoznia, egy elkerülhetetlen eseményhez ugyancsak elkerülhetetlen a föld: a temetkezéshez. Ha pedig egyre kevesebb van földből, az árak pedig emelkednek, akkor a temetkezés is egyre drágább, forintban számolva mára már a milliós tételt is meghaladja – írja a Pénzügyi Szemle Online blogja.
A kínai társadalom rohamos elöregedés előtt áll, a most még 119 millióra tehető 65 év feletti lakosság lélekszáma 2050-re megduplázódhat az előrejelzések szerint. A temetőkre és temetkezésre így egyre nagyobb lesz a kereslet, a kínálat viszont egyre szűkösebb. Nem véletlen, hogy a Sanghaj-központú Fu Shou Yuan Group nevű temetkezési társaság 200 millió dolláros részvénykibocsátásra készül, ebből az összegből igyekszik ugyanis újabb temetkezési célú földterületeket vásárolni.
Kínában ma összesen 3 ezer bejegyzett temető működik, szemben az Egyesült Államokban feljegyzett 50 000-el. A gond az, hogy újabb kínai temetők kialakításához sem a tőke, sem a szükséges engedélyek, sem pedig a földterület nem áll rendelkezésre. Számítások szerint a jelenlegi temetők legkésőbb hat év múlva "betelnek", ami előre vetíti az árak további emelkedését. Sanghaj közelében már ma is 3-4 millió forint között ingadoznak a sírhelyárak, sőt vannak olyan temetők is, ahol egy sírhely 5-6 millió forintba kerül.
Nem csoda, hogy egyre népszerűbbek a jóval költségkímélőbb megoldások – a hamvak tengerbe, folyóba szórása –, a kínai tradíciók azonban a "hagyományos" temetkezési módot támogatják, vagyis, aki teheti, szinte kötelességének érzi megvásárolni az aranyárban mért temetői sírhelyet. A kormány igyekszik pénzügyi segítséget nyújtani a polgároknak, és támogatni az olcsóbb temetkezési módokat, a robbanásszerű árakkal azonban még a vezetők sem tudnak mit kezdeni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.