Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Olyan megoldás szükséges a devizahitelesek problémájára, amely lehetővé teszi a lakáscélú jelzálog alapú devizahitelek kivezetését és amellyel nem járnak rosszabbul azok, akik forint alapú hitelt vettek fel – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, aki szerint 3-5 év alatt lehet kivezetni a lakáscélú hiteleket.
Három-öt év alatt lehetne kivezetni a lakáscélú deviza alapú jelzáloghiteleket – mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter pénteken az M1 Ma reggel című műsorában, kiemelve, hogy a kormány olyan megoldást szeretne találni a devizahitelesek problémájára, amellyel jövőre már 15-20 százalékkal csökken az érintettek törlesztőrészlete.
Olyan megoldás szükséges a devizahitelesek problémájára, amely lehetővé teszi a lakáscélú jelzálog alapú devizahitelek kivezetését és amellyel nem járnak rosszabbul azok, akik forint alapú hitelt vettek fel – mondta a miniszter.
A nemzetgazdasági miniszter felidézte: a kormány arra kérte a bankokat, hogy 2013. november 1-jéig módosítsák a szerződéseket és tegyenek lépéseket a törlesztőrészletek csökkentése érdekében, mivel azonban a visszajelzések alapján a bankok nem tudtak "tömeges megoldást találni" az elmúlt két hónapban, ezért a Nemzetgazdasági Minisztérium most azon dolgozik, hogy november elseje után haladéktalanul be tudjon terjeszteni egy, a devizahitelesek problémájára megoldást kínáló javaslatot.
A kormány olyan megoldást szeretne, amelyben szakmai konszenzus van, ugyanakkor Varga Mihály szerint "ha csak ez egy forintba kerül is a bankoknak, azt nem fogják támogatni, de hát sebaj, nekünk az emberek érdekeit kell nézni ebben az ügyben is". A nemzetgazdasági miniszter kiemelte: arra is figyelni kell, hogy a "magyar bankrendszer azért ne dőljön be a történet végén". A bankok tőkemegfelelési mutatója jó, azonban a végtörlesztés miatt elkönyvelt veszteségekhez hasonló nagyságút sok bank már nem tudna megfinanszírozni – mondta Varga Mihály.
A Magyar Bankszövetség elnöke, Patai Mihály korábban 10-15 éves, elnyújtott megoldást javasolt. Erről Varga Mihály azt mondta: "annyi időnk nincsen". "Az azonnali megoldásra most kisebb esélyt látok, de arra, hogy egy 3-5 éves időtartamban vezessük ki ezt a terméket, arra azért jóval nagyobbat" – mondta a miniszter.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.