MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A kormány gazdaságpolitikáját próbálta elmagyarázni a miniszterelnök a köztévé Az Este című műsorában. Orbán Viktor szerint az utolsó negyedévben akár éllovasok is lehetünk.
A mostani gazdasági növekedés eredményének lefordítását jelenti a munkahelyvédelmi akcióterv, a rezsicsökkentés és a gyed-extra bevezetése – mondta Orbán Viktor az M1 Az Este című műsorának adott interjújában. A miniszterelnök saját bevallása szerint amiatt adta, hogy lefordítsa a lakosság számára a kormány gazdaságpolitikáját.
Mint mondta, ő már vezetett egy olyan országot, amely a régióban éllovas volt, emiatt ugyanazt a gazdaságpolitikát folytatja. Igaz, most már a kétharmados többség is mögötte áll, így a heves vitákban és a sztrájkok alatt is "tudjuk vinni, ami az ország érdeke”.
"A bankok Brüsszelben fúrják a kormányt"
Felidézte, hogy 2010 nyarán leült Matolcsy Györggyel, „kiveséztük a helyzetet”. Szerinte nem akarták azt folytatni, amit az unió akart az országra kényszeríteni, emiatt gondolták ki néhány hónappal később azt a stratégiát, „amivel nem az emberek viselik a terheket”.
Ugyan tavaly szerinte komoly viták voltak a kormányon belül és a szakértőik között arról, hogy mekkora növekedést várjanak idénre, de ő már akkor azt mondta, hogy ha a várakozásaik teljesülnek, akkor 2013 negyedik negyedévében Magyarországon lehet a legnagyobb gazdasági növekedés Közép-Európában. „Kellő szerénységgel, de magabiztosan” mondta, hogy akár éllovasok is lehetünk, de másodikok mindenképpen.
Arra a riporteri kérdésre, hogy az unió megítélése változhat-e ezen eredményeket látva, úgy válaszolt, „ráléptünk a tyúkszemére jó néhány multinacionális cégnek, ők tiltakozni fognak Brüsszelben". Úgy fogalmazott, „a bankok Brüsszelben fúrják a kormányt”, más cégek pedig vissza akarnak kerülni a kivételezett helyzetben. „Ők továbbra is ellenfeleink Brüsszelben, de nem kell megijedni tőlük”, mivel szerinte „több töltény van a tárban”.
Kisebb szóbeli nyomás az igazságszolgáltatásnak
Orbán szerint egyébként ahhoz, hogy a bankok ismét hitelezzenek, az kell, hogy az osztrák, német, olasz bankok otthon rendet tegyenek. A devizahiteleseknek azt tanácsolta, lépjenek be az árfolyamgát-programba, és akkor 30-40 százalékkal csökkenthetik a törlesztőjüket. Hogy mi lesz később, és kinek kell segíteni, azt később meglátják. Mint mondta, ha a bankok elleni perekben az igazságszolgáltatás az emberek oldalára áll, akkor elképzelhető, hogy a bankoknak kell segíteni, hogy kifizessék az embereket. De ha ezt nem teszi meg az igazságszolgáltatás, akkor a kormánynak kell az emberek oldalára állni. Orbán ugyanakkor reméli, hogy az igazságszolgáltatás fog igazságot szolgáltatni.
Azt tanácsolta egyébként még a lakosságnak, hogy óvatosabban fogyasszanak, azaz a családok előbb rendezzék adósságaikat, mielőbb újabb hitelből például házat építenének.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.