Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Európai Bizottság (EB) hétfőn közleményben jelentette be, hogy az Európai Unióban (EU) 2014 elejétől eltörlik az EU-n kívüli országokból származó repülőgép-üzemanyagok importját sújtó vámokat. Az EB közleménye szerint a vámok eltörlése minden esetben érvényes lesz, a származási országtól függetlenül.
Az importvámok kérdése júniusban merült fel, amikor az EU változtatott több közel-keleti ország (például Szaúd-Arábia és Katar) gazdasági besorolásán. Az átsorolás miatt ezek az országok már nem voltak jogosultak olyan kereskedelmi kedvezményekre, mint korábban. A változások miatt az ezekből az országokból származó importált repülőgép-üzemanyagokra 4,7 százalékos vámot vetettek volna ki 2014-től.
A változás több hónapnyi bizonytalanságot okozott a repülőgép társaságok és az olajipari termelők számára, de hétfőn a vámok eltörlésével rendeződött a helyzet. A Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) adatai szerint 2012-ben napi 1,2 millió hordó repülőgép-üzemanyag importra szorult az EU, ennek harmada a Közel-Keletről érkezett.
Az EB közleménye szerint az EU-n kívüli országokból származó üzemanyagimportra vonatkozó vámok kérdését 5 év múlva felülvizsgálják.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.