Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az amerikai kormány új vállalati adókból fedezne 478 milliárd dollárnyi kiadásnövelést útépítésekre, mert a költségvetés helyzete nem tesz lehetővé gazdaságösztönző beruházásokat további forrásbevonás nélkül.
Az októberrel kezdődő 2015/16-os költségvetési évre Barack Obama elnök egyszeri 14 százalékos sarc kivetését javasolja az amerikai vállalatok több mint 2 ezer milliárd dollárra becsült, külföldön felgyülemlett és ott is tartott profitjára. Utána pedig folyamatosan évi 19 százalékkal adóztatná az amerikai cégek későbbi külföldi nyereségét - mondta a Fehér Ház szóvivője vasárnap.
Cserébe a cégek bármikor hazavihetik az eddig amerikai adótól megkímélt külföldi keresményüket, további adóztatás veszélye nélkül.
Az amerikai székhelyű vállalatok most még leszámítják hazai adóalapjukból a profitjuk külföldön keletkezett és befektetettnek minősített részét, mert a törvény lehetővé teszi az adózás elhalasztását mindaddig, amíg a megfizetett külföldi adóval csökkentett pénzt haza nem viszik. Ily módon a csoportszinten kimutatott profitjuk egy része után gyakorlatilag nem adóznak az Egyesült Államokban. Ott a társasági nyereségadó 35 százalékos, de a rendszer tele van hézagokkal is kiskapukkal.
Az új adó gyakorlatilag kötelező adóamnesztia lesz, függetlenül attól, repatriálják-e a cégek az adóalapot képező profitot vagy nem.
Az előző Bush-kormányzat 2004-ben önkéntes adóamnesztiát hirdetett - vagyis a cégek kedvezményes adóval repatriálhatták külföldi nyereségüket -, de ez nem vezetett érezhető eredményre.
Az Audit Analytics kutatóintézet szerint az amerikai vállalatok külföldön keletkezett, illetve vállalaton belül külföldre utalt és ott befektetett profitja 2008-tól 2013 végére 93 százalékkal nőtt, és meghaladta a 2100 milliárd dollárt.
Az elnök hétfőn ismerteti részletes terveit az ország következő szövetségi költségvetésére.
Az Egyesült Államok szövetségi adóssága meghaladta a 18 ezer milliárd dollárt: ez a tavalyról becsült amerikai hazai össztermék (GDP) majdnem 104 százaléka. Az utolsó hivatalos adat szerint a szövetségi adósság 2013 végén az amerikai GDP 101,5 százalékával volt egyenértékű.
Az adósság megállíthatatlannak látszó növekedése miatt az utóbbi években több súlyos vita volt a társadalombiztosítás bővítéséért és a kis- és közepes jövedelműek adóztatásának némi könnyítéséért küzdő elnök és a takarékosságot szorgalmazó kongresszusi ellenzék között. A nézeteltérések kétszer is technikai csőddel fenyegették a szövetségi kormányzatot.
Mindazonáltal az amerikai szövetségi adósság aránya volt már ennél jóval nagyobb is: eddigi csúcsát, 121,7 százalékon 1946 végén érte el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.