Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A Magyar Nemzet szerint egy év alatt kereshettek 50 milliárd forintot a letelepedési kötvényt áruló, többségükben offshore társaságok, amelyeket csak a Rogán Antal vezette gazdasági bizottság jelölhet ki.
Ötvenmilliárd forintot kereshettek egy év alatt a közvetítőcégek a letelepedési államkötvényeken – írja a Magyar Nemzet.
Ez az a hét közvetítőcég, amelyeket a törvény szerint csak a Rogán Antal vezette gazdasági bizottság jelölhetett ki, és a társaságok a terveikről, illetve egyéb információkról is Rogán bizottságát tájékoztatják, nem az állampapírok kibocsátásáért felelős Államadósság-kezelő Központot.
A cégek azokat a legalább 250 ezer, májustól 300 ezer euró névértékű, speciális államkötvényt árulják, amelyek vásárlóiknak magyar letelepedési engedélyt biztosítanak, és ennek birtokában szabadon mozoghatnak a schengeni övezetben. Tavaly 172 milliárd forint névértékű magyar állampapírt értékesítettek, 2213 kötvényt (a legfrissebb adat szerint május végéig már összesen 2528 külföldi vett letelepedési kötvényt).
Ebből csupán 152,8 milliárd forint folyt be az államkasszába, és 19,2 milliárd forintot hagyott ott az állam a közvetítővállalkozásoknál. A letelepedési kötvények után járó hozamot a közvetítővállalkozások fölözik le, amelyek – egy kivételével – offshore cégek. Magyarán nem tudjuk, hogy kik a valódi tulajdonosaik.
A vállalkozások olcsóbban jutnak a kötvényhez, de – a papír diszkont jellege miatt – drágábban adják azt tovább, ráadásul még 45 ezer euró, 14 millió forintnyi közvetítői díjat is kérnek az ügyfelektől. Emiatt a 19,2 milliárd forintos hasznon túl tavaly további közel 31 milliárd forintos bevételt jelenthetett a kötvényekkel való kereskedés ezeknek a cégeknek a Magyar Nemzet szerint.
Az állam valójában úgy ad el 172 milliárd forint névértékű államkötvényt, hogy cserébe nagyjából az összeg harmadát odaadja a rejtélyes közvetítőcégeknek, amelyek így 29 százalékos haszonkulccsal dolgoznak (a globális szereplők 0,2–0,3 százalékos haszonkulcsért szoktak dolgozni).
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A kormánytagok tavalyi jövedelmi rangsorában csaknem 400 milliós bevétellel harmadik Lázár Jánosnál egy közel 200 milliós tétel forrása nem volt tisztázott. Eddig.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.