Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Randstad friss tanulmánya szerint 2015 és 2030 között a munkaképes korosztály növekedési üteme az előző 15 évhez képest a felére csökken, az Európai Unióban így átlagban 2,6 munkaképes korúra hárul majd egy idős ember ellátása 2030-ban.
Kezelhetetlenül súlyos problémává válhat 2050-re a munkaképes lakosság fogyása Európában – ismerteti a Randstad álláskereső portál friss tanulmányát keddi számában a Magyar Nemzet.
Az elemzés szerint az évszázad közepére Európa lesz a legöregebb kontinens, a nyugdíj eléri majd a bruttó hazai termék 15 százalékát. A világ 27 állama, köztük Magyarország, már 2030-ra öreg társadalommá válik, azaz minden ötödik állampolgár betölti majd a 65. életévét. Világszinten a lakosság 18 százaléka, minden hatodik ember ebbe a korosztályba tartozik majd 2050-re.
Ez a tanulmány szerint azt jelenti, hogy 2015 és 2030 között a munkaképes korosztály növekedési üteme az előző 15 évhez képest a felére csökken, az Európai Unióban így átlagban 2,6 munkaképes korúra hárul majd egy idős ember ellátása 2030-ban – mutatja be az előrejelzést a Magyar Nemzet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.