Ha gyorsan osztogatni kezdene a kormány, elfelejtenék a választók az elmúlt három évet?
Közeledik a választás, itt az idő, hogy a kormány valahogy jónak mutassa a gazdaság helyzetét. De van ennek bármi értelme?
Bolívia 2012-ben államosította a spanyol Iberdrola tulajdonában álló közüzemi áramszolgáltatót, és ezért most 34 millió dolláros, vagyis úgy 10 milliárd forintos kompenzációt (voltaképpen kártérítést) fizetnek. További tízmilliókat pedig egy másik államosított cég miatt fognak. Felkészül: jó pár iparági szereplő.
A nagy államosítást végrehajtó venezuelai államfő, Hugo Chávez két és fél éve meghalt, és 2013 óta már nem olyan kemény a multikkal szemben a bolíviai szocialista államdiktatúra sem. Most a kisemmizett külföldi cégek a múlt bűneiért elkezdték benyújtani a számlákat.
Az Evo Morales vezette dél-amerikai országnak, Bolíviának most egy 2012-es államosítás következményeit kell viselnie: 34 millió dollárt, vagyis mai árfolyamon úgy 10 milliárd forintot fizetnek a spanyol Iberdrolának, melytől három évvel ezelőtt egyszerűen elvették a bolíviai közüzemi áramszolgáltató leányvállalatát.
Mint a Reuters beszámolt róla, Bolívia beleegyezett abba is, hogy további 19 millió dollárt fizet meg kárpótlásul a brit Paz Holdingsnak is, melyet szintén államosítottak. Az elszenvedett károk kompenzációjának mértékét az ország egy nemzetközi választott bíróság segítségével állapítja meg.
Az ország államkasszája számára nem túl jó hír, hogy Bolíviában az iberdrolás államosításhoz hasonló módon sajátították ki az olajipart, a távközlést, a bányászatot és a villamosenergia-termelőket is.
Közeledik a választás, itt az idő, hogy a kormány valahogy jónak mutassa a gazdaság helyzetét. De van ennek bármi értelme?
A filozófus nem hiszi, hogy Magyar Péter a liberális demokrácia helyreállításának bajnoka lesz.
Május vége óta többször is el kellett halasztani a misszió indítását.
Sőt, ennél is nagyobbak lehettek az elbocsátások.
Szívbillentyű-megnagyobbodása volt a politikusnak.
Az egykori teniszező abban sem biztos, hogy egyáltalán beengednék az országba.
A főpolgármester szerint nagyon hiányzott a fővárosnak az a 10 milliárd, amit most visszakapnak.
Felszólította Tel-Aviv és Haifa lakóit, hogy hagyják el a térséget.
A volt államfőt arról is kérdezték, mi volt a legnehezebb feladata.