Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A megosztáson alapuló gazdaság újabb kísérlete Svédországból indult el.
Két svéd állami szervezet, a turizmusért felelős Visit Sweden és az országot népszerűsítő Svéd Intézet ruhamegosztó kezdeményezésbe fogott. Az ötlet lényege, hogy az adott ruhákat bárki ingyen megkaphatja, ha egy hét hordás után – szintén ellenérték nélkül – továbbadja a következő használónak. A ShareWear sem a két állami szervezetnek, sem a használóknak nem hoz konkrét anyagi hasznot, a kezdeményezés célja elsősorban a hulladék mennyiségének csökkentése, a megosztáson alapuló modell azonban jelentős hatással lehet a ruhaiparra, ha népszerűvé válik.
A ShareWear első körben 9 svéd ruházati márkától kapott speciálisan erre a célra készített kollekciókat, amelyeket pénzért megvenni nem lehet. Ez jelenti a program kiindulási „ruhatárát”, de ezen felül bárki bedobhatja a közösbe a saját gardróbszekrényének nem használt darabjait – ha azok még hordható állapotban vannak.
A rendszer használata pofonegyszerű, és az Instagram közösségi fotómegosztón alapszik:
A nem használt, hanem a gyártók által felajánlott kollekciókból származó ruhadaraboknál ugyanez a rendszer, ezeket szintén a hashtag alapján lehet megtalálni, ilyenkor az első használóból lesz egy hét után az első átadó.
A rendszer használata díjmentes, a két állami szervező még az új ruhák után sem kér díjat, és a közvetítésért sem számol fel semmit. Csak annyit kérnek, hogy a ruhákat megkímélt és kimosott állapotban adja tovább mindenki.
Ha pedig tönkremennek, akkor tegyék be egy szelektív hulladékgyűjtőbe.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és megtörtént a csoda. A 33 éves amatőr alkotó ma befutott művész, olyanok veszik a képeit, akiket korábban, csaposként, legfeljebb kiszolgálhatott volna.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.