Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több mint 4 milliárd forinttal pótolja a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kieső bevételeit a kormány. Erre azért van szükség, mert tavaly el kellett törölni a kiskereskedelemre kivetett sávos élelmiszerlánc-felügyeleti díjat.
A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint a Nébih 4,7 milliárd forintot kaphat az idei költségvetésből az élelmiszerlánc-felügyeleti díj megváltozott szabályozása miatt kieső bevételei rendezésére – írja az agrárszektor.hu.
A pluszforrásokra azért van szükség, mert kevesebb díj folyik be a korábban tervezettnél, miután az Európai Bizottság kifogásai és döntése miatt az élelmiszerkereskedelmet sújtó, díjnövelésre irányuló sávos fizetés rendszert vissza kellett állítani az eredeti, egykulcsos mértékre.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
A parkoláson évente 120 millió forintot tud megtakarítani a Hegyvidék, a közétkeztetés ára nem nőtt, és több üzemeltetési munka is olcsóbb lett az új közbeszerzési rendszerben.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.