Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az Átlátszó interaktív térképen kiválóan kiolvasható, hogy mely települések szakítottak nagyot az uniós pénzekből. Nagy meglepetés nincs: Felcsút és Bicske egyaránt kitűnő éveket zártak.
Felcsút átlagosan lakosonként évi több mint 100 ezer, összesen évente 187 millió forint uniós támogatást kapott, kiemelkedően sikeres volt 2009 és 2015. A közeli Bicske ennél is "ügyesebb" volt, a település évi 1,3 milliárd forinthoz jutott átlagban, nekik 2011 volt a csúcsév. Ezek az adatok az Átlátszó által készített és közzétett interaktív térképről derülnek ki.
Az adatbázis alapja az EU pályázati portálon található nyertesek adatai. A portál számításai szerint 2007 és 2015 között 9228 milliárd forint érkezett az Európai Uniótól gazdasági-társadalmi felzárkóztatás céljára. Az Átlátszót egy egyetemi hallgató a CEU-n tanuló Orsós Mihály kereste meg, hogy szívesen rendbe tenné az adatokat.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.