szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ezt erősíti meg a PwC globális listája, mely az üzletemberek szavazatai alapján készült. Európa négy várossal képviselteti magát. Amerika és Kína egyaránt kettővel.

Japán város nem került be az első tíz közé- állapítják meg kajánul Pekingben a PwC jelentését kommentálva. Tíz tényezőt vettek figyelembe egy-egy város fontosságát vizsgálva: elsősorban az intellektuális tőkét és a biznisz számára megfelelő légkört. De természetesen figyeltek az árakra és a bérekre is, az egészségről nem is beszélve. A két kínai nagyváros szereplése azért meglepő, mert sem Pekingben sem Sanghajban nem nagyon lehet levegőt venni. Az életminőség listán le is szerepeltek a kínaiak: Peking csak a 19-ik, Sanghaj pedig a 21-ik lett.


A listán Peking London és New York után a harmadik. Sanghaj pedig a hetedik. London tehát a Brexit ellenére az első helyen végzett, mert a brit főváros kapta a legtöbb szavazatot. Érdekes, hogy sem japán sem pedig német város nem került az első tíz közé. Ott van viszont Madrid az előkelő ötödik helyen, Párizs a nyolcadikon és Amszterdam, mely a tizedik lett. Ausztrália, ahol 25 éve nem volt visszaesés a gazdaságban szintén kiválóan szerepelt: Sydney a hatodik a listán.

Szingapúr, ahol a GDP immár magasabb, mint az Egyesült Államokban, a kilencedik a biznisz szempontjából legfontosabb világvárosok listáján, ahol London továbbra is az első.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!