Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Russia Today (Oroszország Ma) főszerkesztője azt követően fakadt ki a Twitteren, hogy a szigetországban zárolták a tévétársaság számláit.
A Royal Bank of Scotland Csoporthoz tartozó National Westminster Bank a döntést nem indokolta. Az ügy súlyát jelzi, hogy az orosz külügyminisztérium szóvivőjét is nyilatkozatra késztette. A tárca értékelése szerint a britek a Brexitttel a jelek szerint az EU-ban hagyták a sajtószabadság normáit is.
A Russia Today a nap 24 órájában közöl több nyelven híreket (kimondottan a nyugati világ közönségének tájékoztatására), amelyek a Kreml álláspontját tükrözik hazai és nemzetközi ügyekben. Így nem csoda, hogy a társaság eltérő megközelítésben dolgozza fel az információkat, mint az Oroszország ellen a krími és kelet-ukrajnai válság miatt büntető intézkedéseket elrendelő nyugati államok sajtója. Nyugaton éppen emiatt a Kreml, és személyesen Putyin nemzetközi propagandatévéjeként tartják számon az RT-t, amely a nyilvánosságra került (de nehezen ellenőrizhető, így óvatosan kezelendő) adatok szerint évi 230 millió dollárból működik. A számlát az orosz állam állja.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.