Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Russia Today (Oroszország Ma) főszerkesztője azt követően fakadt ki a Twitteren, hogy a szigetországban zárolták a tévétársaság számláit.
A Royal Bank of Scotland Csoporthoz tartozó National Westminster Bank a döntést nem indokolta. Az ügy súlyát jelzi, hogy az orosz külügyminisztérium szóvivőjét is nyilatkozatra késztette. A tárca értékelése szerint a britek a Brexitttel a jelek szerint az EU-ban hagyták a sajtószabadság normáit is.
A Russia Today a nap 24 órájában közöl több nyelven híreket (kimondottan a nyugati világ közönségének tájékoztatására), amelyek a Kreml álláspontját tükrözik hazai és nemzetközi ügyekben. Így nem csoda, hogy a társaság eltérő megközelítésben dolgozza fel az információkat, mint az Oroszország ellen a krími és kelet-ukrajnai válság miatt büntető intézkedéseket elrendelő nyugati államok sajtója. Nyugaton éppen emiatt a Kreml, és személyesen Putyin nemzetközi propagandatévéjeként tartják számon az RT-t, amely a nyilvánosságra került (de nehezen ellenőrizhető, így óvatosan kezelendő) adatok szerint évi 230 millió dollárból működik. A számlát az orosz állam állja.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.