Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az adócsalás elképesztő méreteket ölt – Franciaországban is. Ezért a parlament elfogadta az adócsalók leleplezését elősegítő informátorok hivatalos díjazásáról szóló törvényt.
A tervek szerint egyelőre két évig, 2017-től 2019-ig működne ez a rendszer, amely nem teljesen ismeretlen Franciaországban. A rendőrség, a csendőrség és a vámhatóság már régóta fizethet az informátoroknak, erre hivatalos keretük van. 2017-ben az adóhivatal 2,7 millió eurót különít el az informátorok anyagi ösztönzésére. Michel Sapin pénzügyminiszter korábban már felvetette az informátorok díjazását. Egy német példával támasztotta alá, hogy mennyire megéri pénzt adni a leleplezőknek. Észak-Rajna-Vesztfáliában, a tartományi bankoknál zajló csalások leleplezőinek 18 millió eurót fizettek. De ezt követően 6 milliárd euró folyt be a trükközés megszűnése után az állami költségvetésbe, és 2 milliárd a tartományiba – írja a L’Express.
Sapin utalt arra is, hogy nem a pitiáner besúgókat akarják díjazni. Tehát ha valaki följelenti a haragosát, néhány ezer eurós adóelkerülés gyanúja miatt, nem számíthat pénzre. A jutalommal a pénzügyi intézményeknél, a bankoknál dolgozó szakembereket próbálják arra ösztönözni, hogy jelentsék a hatóságoknak, ha „ipari méretű”, profi módon szervezett adócsalást gyanítanak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.