szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megyénként 40-50 új szakembert kell kiképezni, akkora munkaerőhiány van a kéményellenőrzés területén. Az átképzendők három hónapos gyorstalpalón sajátítják el az ismereteket, ami nem kevés pénzébe kerül az adófizetőknek. Az új kéményseprők az év közepétől munkába is állhatnak.

Szinte bizonyos, hogy az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) kéményseprői egyes területeken nem voltak képesek december végéig elvégezni az alapvető szolgáltatásokat, a tüzelő-fűtő berendezések menetrend szerinti ellenőrzését, tisztítását, valamint kötelező felülvizsgálatát – írja a Magyar Nemzet szerdai számában.

Vámos Csaba, a Kéményseprők Országos Szakszervezetének elnöke a lapnak elmondta, ez annak a következménye, hogy a kéményseprési ágazatban óriási a szakemberhiány. Főként abban a 17 megyében, illetve azon a 2499 településen, ahol tavaly júliusban az OKF vette át a kéményellenőrzési feladatokat. Ezt a szervezet úgy próbálja csillapítani, hogy közmunkásokból képez ki kéményseprőket, három hónapos gyorstalpalón.

Számítások szerint a megyénként 40-50 új szakember kitaníttatása összesen 850 millió forint kiadással járhat, amit az adófizetők állnak majd – olvasható a lapban.

Az újonnan kiképzett kéményseprők az év közepétől minimális gyakorlattal, hivatalosan akár kiképzett szakemberként végezhetik a kéményellenőrzéseket – mondta Vámos Csaba. 

Az érdekképviseleti vezető szerint a katasztrófavédelem kéményseprői közül sokan arra panaszkodtak, nem kaptak megfelelő téli ruhát – meleg kabátot, bakancsot – a munkához, miközben az OKF már milliárdokat költött a szolgáltatás beindítására.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!