Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az ukrán oligarcha, aki az Emfesz révén a magyar gázüzletben is benne volt, pénteken alig néhány nap után kijöhetett a börtönből egy bécsi bírósági döntés alapján.
A bécsi tartományi bíróság pénteken szabadlábra helyezte Dmitro Firtas ukrán milliárdost.
Firtast még kedden vették őrizetbe az osztrák fővárosban a bécsi ügyészség döntése alapján. A milliárdos elfogása egy Spanyolország által kiadott európai elfogatóparancs alapján történt. Ugyanezen elfogatóparancs alapján csütörtökön egy Bécsben élő szíriai-ukrán üzletembert is elfogtak az osztrák fővárosban – közölte a News című osztrák újság.
Dmitro Firtast 2014. március 13-án vették kiadatási őrizetbe az osztrák hatóságok az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) jogsegélykérelme alapján, de egy héttel később szabadlábra helyezték 125 millió eurós óvadék ellenében azzal a kikötéssel, hogy nem hagyhatja el Ausztriát, és rendszeresen jelentkeznie kell a rendőrségnél.
A bécsi tartományi bíróság pénteki indoklása szerint Firtas ennek a kötelezettségének eleget tett, ezért helyezték szabadlábra. A bírósági döntés ellen 14 napon belül lehet beadni fellebbezést.
A bécsi legfelsőbb bíróság kedden döntött arról, hogy Firtast kiadják az Egyesült Államoknak. Az amerikai hatóságok vesztegetéssel és bűnszövetkezet létrehozásával vádolják az üzletembert. A vád szerint Firtas indiai kormányilletékeseket vesztegetett meg, hogy titániumbányászati jogokat kapjon Ándhra Prades szövetségi államban. A kenőpénzek kifizetését Firtas beosztottai úgy tüntették fel hivatalos iratokon, mintha legális üzleti átutalások lennének, és az átutalásokhoz amerikai pénzintézeteket is felhasználtak.
EXCLUSIVE: Spain uses wiretaps to tie #Firtash to organized crime network https://t.co/3oZ9qnj8zK pic.twitter.com/8lvJc9Ad3p
— Kyiv Post (@KyivPost) 2017. február 24.
Novemberben Spanyolország is kérte Dmitro Firtas ukrán milliárdos kiadatását az osztrák hatóságoktól pénzmosás és bűnszövetkezetben való részvétel miatt, azonban a bécsi tartományi bíróság ezt csütörtökön első fokon elutasította.
Máig retteg
Ukrajna egyik legvagyonosabb embere, aki főként földgázüzletekben érdekelt, valamint az utóbbi 15 évben Közép- és Kelet-Európában az egyik legjelentősebb befektető volt az energiaszektorban és a vegyiparban. Érdekelt volt a magyar gázüzletben is, Emfesz nevű cégéből 30 milliárd forintot sikkasztottak el.
Firtas a beszámoló szerint jóban volt a sokáig Magyarországon élő orosz maffiafőnökkel, Szemjon Szeva Mogiljeviccsel. Firtas a 444 szerint máig magyar bérgyilkosoktól retteg.
Az oligarcha parlamenti képviselője volt a Régiók Pártjának, amelynek legismertebb tagjai közé tartozott Viktor Janukovics, a Majdan-tüntetések nyomán megbuktatott, Moszkva-barát volt ukrán elnök is. "Firtasnak a gazdasági nagyvállalatok és a média mellett továbbra is nagy befolyása van a kijevi politikai életben" – mondta egy helyi parlamenti képviselő az APA osztrák hírügynökségnek.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A kormánytagok tavalyi jövedelmi rangsorában csaknem 400 milliós bevétellel harmadik Lázár Jánosnál egy közel 200 milliós tétel forrása nem volt tisztázott. Eddig.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.