Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
„A németek rosszak, nagyon rosszak” – mondta Brüsszelben az uniós tárgyalásain.
A Spiegel az amerikai elnök európai tárgyalásain részt vevő forrásokból szerzett értesülések alapján azt írja, hogy Donald Trump ismét elővette egyik korábbi kedvenc témáját: a német kereskedelmi többlet problémáját.
A németek rosszak, nagyon rosszak. Nézzék, hogy autók millióit adják el Amerikában. Ezt meg fogjuk állítani
– mondta állítólag Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének.
Juncker állítólag barátságos hangnemet ütött meg, de a Spiegel forrásai szerint keményen kiállít a szabad kereskedelem mellett, azzal érvelve, hogy az mindenkinek előnyös.
A Süddeutsche Zeitung ugyanakkor arról írt, hogy Trump európai tárgyalópartnerei „félelmetesnek” tartották az amerikai küldöttség gazdaságpolitikai felkészületlenségét. Állítólag még azt sem tudták, hogy az Európau Unióban a tagállamok csak közösen kötnek kereskedelmi megállapodásokat.
Trump egyébként már sokadszorra hangoztatja a német autók és a német ipar amerikai térhódítása miatti fenntartásait, és korábban 35 százalékos büntetővámot helyezett kilátásba, ha a tengerentúli gyártást Mexikóba helyezik.
A németek keményen védik az érdekeiket, Sigmar Gabriel német alkancellár pedig egyszer már megeresztette azt a választ is, hogy
Az Egyesült Államoknak jobb autókat kellene gyártania.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.