A Fidesz Soros maffiaállamozása miatt veri az asztalt az Európai Bizottságnál

Legalábbis ezt üzente a magyar nyilvánosságnak Gulyás Gergely. A Fidesz szerint a bizottság "már a formára sem ad": hogy lehet az, hogy Soros egy uniós biztos jelenlétében maffiaállamozhatja le az EU egyik tagját? – kérdezi a kormánypárt a brüsszeli testületet.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
A Fidesz Soros maffiaállamozása miatt veri az asztalt az Európai Bizottságnál

Tűrhetetlennek tartja a Fidesz, hogy egy az Európai Bizottság által támogatott brüsszeli rendezvényen, egy uniós biztos jelenlétében Soros György is megszólalhat, és maffiaállamnak nevezheti az Európai Unió egyik tagját, Magyarországot – közölte Gulyás Gergely, a nagyobbik kormánypárt frakcióvezető-helyettese pénteken.

A Fidesz tiltakozik a brüsszeli testület "már a formára sem adó magatartása ellen", és egyértelmű választ vár a bizottságtól, hogyan fordulhat ez elő – mondta. "Hogyan kívánja a bizottság érvényesíteni az egyenlő mércét Magyarországgal szemben, ha ilyen tűrhetetlen megnyilatkozásoknak ad teret?" - fogalmazott.

Gulyás szavai szerint Soros György olyan politikát akar felépíteni és brüsszeli támogatással érvényesíteni, amelynek célja migrációügyben a magyar kormányzati álláspont megváltoztatása, hogy Magyarország se legyen akadálya az EU migránsbarát politikájának.

Soros György a hvg.hu-n csütörtökön közölt publicisztikájában is úgy fogalmazott: "csodálom a magyarok bátorságát, amivel szembeszállnak Orbán maffiaállamának szemfényvesztésével és korrupciójával".

Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli rádióinterjújában azt mondta, hadüzenetnek veszik Soros György lapunkban közzétett véleményét.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?