Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nagyon drágán lehet csak kiépíteni a tömegközlekedést – jöttek rá, miután az állam elkezdte felvásárolni a dél-budai szuperkórház építéséhez a telkeket.
Sokkal bonyolultabb lehet kiépíteni a villamost a dél-budai szuperkórházhoz, mint ha csak meghosszabbítanák az 1-es vonalat – nyilatkozta Hoffmann Tamás újbudai polgármester a Magyar Nemzetnek. A lap arról is ír: az 1-es villamos fejlesztése már most késésben van, a BKK honlapján található projektleírás szerint fél éve el kellett volna kezdeni a meghosszabbítást az Etele térig.
Az állam hiába kezdte 4,4 milliárd forintért felvásárolni a telkeket, ahova a szuperkórházat szánják, ez újabb problémákat okozott – kiderült, hogy tömegközlekedéssel nagyon nehezen megközelíthető a hely. A Magyar Idők nemrég arról írt, hogy a kerület polgármestere villamost kért a kormánytól, de most kiderült, hogy nem történt még hivatalos megkeresés.
Hoffmann azt magyarázta: mivel a terület nem sík, a szintkülönbségek áthidalása drága lesz, a költségek jóval meghaladhatják a 10 milliárd forintot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.