Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Felpörgött az infláció a nyár végére.
Tovább nőtt az infláció: a júliusi 2,1 százalék után augusztusban a fogyasztói árak már 2,6 százalékkal voltak magasabbak, mint tavaly olyankor. A legnagyobb mértékben a szeszes italok, dohányáruk, valamint a járműüzemanyagok és az élelmiszerek drágultak.
A KSH részletes adataiból kiderül, hogy az élelmiszerek ára átlag felett, 3,2 százalékkal emelkedett egy év alatt, főleg a tejtermékek drágulása miatt. De ez az adat sokkal magasabb lett volna a baromfihús áfacsökkentése nélkül – így a baromfi 14,5 százalékkal lett olcsóbb, mint tavaly nyáron. A szeszes italok és a dohányáruk, valamint az üzemanyagok jóval az átlag fölött drágultak, mind átlagosan 5,8 százalékkal.
Virovácz Péter, az ING elemzője azt emelte ki: a változékony árú termékek nélkül számolt maginfláció 2,8 százalékra emelkedett, amivel 2014 februárja óta nem látott szintre ugrott. Ezt nagyrészt a dohányra kivetett adó okozta. Szeptemberben szerinte leginkább az energiahordozók ára nőhet, utána viszont az év végéig lassulhat az infláció.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.