Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Sokkal kevesebben foglalkoznak Magyarországon a kultúrával, mint egy évtizeddel ezelőtt.
A magyarok alig több, mint egyharmada, egész pontosan 34,8 százalék ment el múzeumba, művészeti galériába, vagy egy történelmi jelentőségű épülethez. Egy évtized alatt jócskán visszacsúsztunk az Eurostat listáján, amelyben azt vizsgálták, a 16 évnél idősebbek közül mennyien mentek el ilyen helyre legalább egyszer 12 hónap alatt: most az EU 19. helyén állunk, míg 2006-ban még a 14. hely volt a miénk.
Ráadásul 2006-ban még 41,1 százalékos volt a magyar mutató. A mienknél nagyobb visszaesést csak Spanyolországban, Szlovákiában, valamint Németországban mértek, de az EU húsz országában is több időt és pénzt szánnak most már az emberek kultúrára, mint a világgazdasági válság előtti utolsó évben.
Az EU-átlag most 43 százalékos. A legnagyobb arányban a svédek, a dánok és a finnek foglalkoznak a kultúrával, a legrosszabbul pedig a románok, a görögök és a bolgárok állnak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.
A céljuk, hogy a közterekről eltűnjenek a gyűlöletkeltő politikai hirdetések.