Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Donald Trump egyik legfőbb választási ígérete volt, hogy 1000 milliárd dollárt költ majd a meglehetősen lepukkant amerikai infrastruktúra felújítására.
Miből?- kérdezték már akkor, amikor Trump még csak elnökjelölt volt. Az állam és a magánszféra együtt hozza össze ezt a hatalmas összeget- válaszolta Trump a szokásos magabiztosságával. Most viszont Trump elnök azt közölte a költségvetési bizottság kissé meglepett tagjaival, hogy az állami és magánszféra közös beruházásai nem működnek. Csakhogy Trump legfőbb infrastruktúra guruja, DJ Gribbin éppen ennek a területnek a szakértője. Azért lett ő Trump tanácsadója, mert több sikeres állami-magán vegyes vállalkozást létrehozott Amerikában.
DJ Gribbin még ma is azt hirdeti, hogy a vegyes beruházásoké a jövő! A New York-i Bloomberg hírügynökségnek nyilatkozó szakértők fogják a fejüket: hogy jön így össze a szükséges 1000 milliárd dollár? Az eredeti elképzelés az volt, hogy 200 milliárdot ad a központi költségvetés, a 800 milliárd meg összejön az államok, az önkormányzatok és a magánvállalkozók pénzéből. Csakhogy a központi költségvetés évek óta problémákkal küzd Washingtonban. Ráadásul Trump épp most jelentette be az évtized nagy adócsökkentését. Amelyik épp annak a rétegnek előnyös, melyhez maga Trump is tartozik, vagyis a gazdagok járnak vele jól, miközben a központi költségvetésből hiányozni fog pár milliárd dollár. Igaz, hogy maga Trump 16 éve nem fizet adót, mert más gazdagokhoz hasonlóan külföldre menekíti a pénzét az adóhivatal elől.
De akkor hogy jön össze az 1000 milliárd az autósztráda hálózat, a hidak, a vasúti forgalom korszerűsítésére? Mi lesz Trump választási ígéretével? Az elnök most arra célozgat, hogy az államnak többet kellene vállalnia, vagyis a központi költségvetés, az államok és az önkormányzatok költségvetése vállalja magára az oroszlánrészt az infrastruktúra programból.
Mégis miből?
- értetlenkednek a Bloomberg által megkérdezett szakértők. Csak hitelből lenne erre képes a közszféra. Ha pedig hitelt vesz fel újra, akkor ott vagyunk, ahol a part szakad - mondja az egyik szakértő, finoman célozva arra, hogy mind a központi költségvetés, mind az államok és az önkormányzatok költségvetése többnyire kényes pénzügyi helyzetben van, hiszen az USA államadóssága meghaladja az éves GDP 100%-át. Ezért lenne szükség a magánszféra pénzeire. Viszont erről a vegyes konstrukcióról jelentette ki Trump, hogy nem működik. Újra nulláról kell kezdeni az egész 1000 milliárdos infrastruktúra program végiggondolását- mondta az egyik szakértő a Bloomberg hírügynökségnek Trump nagyszabású ígéretéről, mely jelenleg a "megvalósulás stádiumában van", vagyis nem tart sehol az Egyesült Államokban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.