szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nemzeti fejlesztési miniszter autószalonját "megtámogató" cégeknél bukkant szabálytalanságokra az unió csalás elleni hivatala, az ügyészség azonban elengedte az ügyet.

Az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala (OLAF) 2016 tavaszán jelezte a magyar hatóságoknak, hogy súlyos pénzügyi szabálytalanságokra bukkant három kisvárdai mikrovállalkozás "infrastrukturális beruházása" körül. Ennek nyomán a magyar ügyészség is nyomozni kezdett. A költségvetési csalás gyanújával megkezdett vizsgálatot azonban 2017 januárjában már le is fújták.

Pedig – írja a 24.hu a birtokába került dokumentumra hivatkozva – az OLAF keményen és egyértelműen fogalmazta meg álláspontját a magyar hatóságok számára. A szervezet szerint

a projektek célja nem valósult meg, a haszonélvező a kedvezményezett vállalkozások helyett Seszták Miklós cége volt, az ügyben az EU pénzügyi céljait sértő csalás történt, az uniós költségvetést az összesen 30 millió forintot kitevő támogatás alapján 25,5 millió forint kár érte, tehát ennyi pénzt vissza kell fizetni.

Korábban az Index írta meg, miről szólt Seszták Miklós és barátai ügyeskedése: a miniszter kisvárdai autószalonjának, a Ramiris Autó Kft.-nek a bevételeit vissza nem térítendő uniós támogatással javította fel. 2012-ben egy, az Új Széchényi Terv keretében meghirdetett GOP-pályázaton három kis kft. – a Várda King Invent, a Great Alexander és a King Kft. – 10-10 millió forintot nyert el, majd mindhárom Seszták ingatlanjában "vásárolt" magának helyiséget. Valójában azonban egyikük sem költözött be, Seszták viszont társasházzá minősíttette át az Opel-szalon épületét.

A Great Alexander Kft.-t maga a miniszter jegyeztette be a cégbíróságon, a Várda King alapító okiratát pedig a kisvárdai ügyvédtársa adta be.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!