Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A történész szerint Magyarország még nem diktatúra, de nem tudjuk, mennyi választja el tőle.
Boris Johnsonnak nevet kellene változtatni és Magyarországra költözni – írja a Guardianben közölt publicisztikában Timothy Garton Ash. A világhírű brit történész szerint hazája külügyminisztere a Brexit-tárgyalásokon csúfos kudarcot fog vallani azzal a politikájával, amelynek alapja egy torta, amelyet meg is esznek és meg is tartják.
Az angol közmondást magyarul leginkább úgy fordítanánk, a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad – a magyar viszonyokat jól ismerő Ash szerint Orbán ezt játssza az EU-val: miközben rengeteg támogatást nyel le, folyamatosan bírálja a pénz forrását, Brüsszelt. Emlékeztet: Orbán szülőfalujában, Felcsút alig használt kisvasútja és focistadionja a kelet-közép-európai „johnsonizmus” jelképévé vált.
„Boris Johnsönhelyi” Lengyelországban is jól érezné magát Ash szerint, hiszen a varsói kormány is hasonlóan viszonyul az Európai Unióhoz. Felidézi, hogy a két országban a közbeszerzések nagyobbik hányadát uniós pénzekből finanszírozták az elmúlt években. „Lengyelország de facto vezetője, Jaroslaw Kaczynski aláásta a bíróságok függetlenségét, a közszolgálati tévét és rádiót saját pártja szócsövévé tette, és folytatja az orbanizációt lengyel módra” – fogalmaz Ash, aki szerint ugyan nem jutott még olyan messzire, mint a magyar kormányfő, de annak súlyos következményei lehetnek az egész EU-ra nézve, ha a régió legnagyobb országában magyar stílusú tekintélyelvű rendszer alakul ki.
A történész úgy látja, Magyarország még nem diktatúra, ám azt is felveti, hogy az EU képtelen volt meghatározni egy határvonalat, amelyet nem léphet át az ország. „Biztos vagyok abban, hogy Nagy-Britannia akkor is liberális demokrácia marad, ha kilép az EU-ból, Magyarország és Lengyelország ezzel szemben az EU tagjai maradnak úgy, hogy többé nem lesznek liberális demokráciák” – írja, és a rendszerváltás visszafordítását „az európai értékek és az európai pénzek szétválasztását kihasználó antiliberális populisták” munkájának tudja be.
Azzal kapcsolatban, hogy mit tehet az EU, felidézi a lengyelek elleni 7. cikkely szerinti eljárást, és az új EU-büdzsére vonatkozó, múlt héten beterjesztett javaslatot, amely kezelné a jogállamiság problémáit is. Szerinte ez jó irány, ám jó pár évig nem lehet érezni a hatását. Ezért azonnali lépésre van szükség, amely szerinte a Fidesz kizárása az Európai Néppártból még a 2019-es európai parlamenti választások előtt.
Szerinte egy olyan pártcsalád, amelyikhez Angela Merkel német kancellár, Mariano Rajoy spanyol kormányfő és Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnök is tartozik, nem engedheti meg magának, hogy egy olyan pártot fogadjon be, amelyik nem csak lebontja a liberális, pluralista demokráciát, de az előző választáson Brüsszel- és idegenellenes szólamokkal és a nyíltan egy kreált „Soros-tervvel” kampányolt. Ash nem fogadja el azt az érvet sem, hogy könnyebb kezelni Orbánt az EPP-n belül, hiszen így hatást tudnak gyakorolni rá. Ez olyan, mint egy kickbokszoló ellen játszanánk sakkot – teszi hozzá.
Timothy Garton Ash már egy éve, a Lex CEU beterjesztése idején is felvetette, hogy a Fideszt ki kellene zárni az EPP-ből.
(Guardian)
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
A rivális Superman után eljött a Marvel pályamódosításának ideje.
A Fidesz kommunikációs igazgatója mindkét cégnek felrótta, hogy korábban az előadó mellett álltak.