Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az óbudai MSZP-t vezető Czeglédy Gergő cégének több Fidesz-közeli partnere is van.
Kormányközeli gazdasági szereplőkkel együtt nyert el számos állami megbízást az utóbbi években egy befolyásos budapesti szocialista politikus, Czeglédy Gergő cégcsoportja – írja a Direkt36 tényfeltáró központ a 444-en megjelent cikkében.
Czeglédy (aki nem rokona a csalással gyanúsított szombathelyi Czeglédy Csabának) korábban a korrupciós ügyekbe belebukó Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes kabinetfőnöke volt, de a párt belső ügyeit jól ismerő források a Direkt36-nak azt mondták, hogy közeli viszonyt ápol Molnár Zsolt budapesti pártelnökkel, az MSZP egyik legbefolyásosabb politikusával. Molnárt korábban több kritika is érte az ellenzéki oldalon azért, mert karrierje során jó kapcsolatokat épített ki a Fidesz egyes képviselőivel.
Czeglédy Gergő az MSZP óbudai szervezetét vezeti, emellett pedig az érdekeltségébe tartozó Perfektum cégcsoport üzleti partnerei között van Várnai Tamás, a Fidesz-közeli gazdasági kör egyik legrégebbi tagja és Boros Attila, a letelepedésikötvény-program egyik meghatározó szereplője.
Czeglédy vállalkozása egy közpénzből megvalósuló beruházás során Mészáros Lőrinc cégével is dolgozott együtt: a Fejér megyei munkaügyi központ és a földhivatal energiahatékonysági felújítása során Czeglédy cége projektmenedzseri munkákat látott el, míg a Mészáros és Mészáros Kft. végezte a felújítást magát.
Czeglédy szerint nem volt érdemi kapcsolata Mészáros cégével a munka során. Megjegyezte, hogy ez annyira semmitmondó megbízás volt, hogy nem is emlékezne rá, ha nem hívjuk rá fel a figyelmét.
A Perfektum-cégcsoport közel 870 millió forintnyi közbeszerzést nyert el önállóan indulva. Emellett a Czeglédy-cégek más vállalatokkal együttműködve is jelentkeztek állami és önkormányzati megbízásokra, és konzorciumi partnereikkel közösen 3,9 milliárd forintnyi megrendelést kaptak. A nyilvánosan elérhető adatokból az nem derült ki, hogy Czeglédyék a konzorciumi bevételekből mekkora arányban részesültek, de a politikus cégei az elmúlt években rendre több száz milliós bevételt produkáltak.
Czeglédy a Direkt36-nak tagadta, hogy a jelenlegi rendszer haszonélvezője lenne. Azt írta, hogy Várnait régóta ismeri, de szerinte ő nem tartozik a "NER-lovagok" közé, annak ellenére, hogy Várnai volt az ügyvezetője az első Orbán-kormány idején komoly állami megrendeléseket elnyerő Ezüsthajó Kft.-nek, jelenleg pedig ő az egyik igazgatósági tagja az Andy Vajna tulajdonában lévő TV2-nek, a kormányközeli médiagépezet egyik legfontosabb elemének.
Czeglédy közölte azt is, hogy a letelepedési üzletben feltűnt Boros Attilával nem találkozott, és keményen meg kellett dolgoznia a tendergyőzelmekért. Azt állította, hogy mivel számos esetben elutasították az amúgy árban kedvező ajánlatait, ezért csak úgy tudtak nyerni, hogy jogi úton megtámadták a közbeszerzési eredményeket.
Molnár Zsolt azt közölte, Czeglédy a politikai szövetségesei közé tartozik, de arról nincs információja, hogy mit csinálnak a cégei.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
Az viszont még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.