Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az MSZP képviselője hűtlen kezelést sejt a háttérben, ezért feljelentést tett.
A piaci ár négyszereséért vette meg az állam a Malév egykori irodaházát – számol be a Népszava. A lap szerint az épületért 2,6 milliárd forintot fizettek, holott annak 2017-es könyv szerinti értéke csupán 678 millió forintra rúgott.
Egy törvénymódosítás nyomán a magyar államnak elővásárlási joga van azoknál az ingatlanoknál, amelyek a kulturális örökség védelméről, illetve a világörökségi helyszínekről szóló törvény hatálya alá esnek. Az állam pedig él is ezzel a jogával: a Miniszterelnökség nyilvántartása szerint eddig 87 esetben volt lehetőségük élni ezzel, ám azt már nem tudni, hány esetben került sor tényleges vásárlásra.
A Malév-székházat sajtóhírek szerint egy olyan cégtől vásárolja az állam, amelynek résztulajdonosa közvetetten egy külföldi offshore-vállalkozás. Ez alapján a cég nem minősül átláthatónak, pedig az Alaptörvény értelmében állami pénzt csakis transzparens hátterű vállalkozásnak lehet fizetni.
Az MSZP elnöke a Népszavának azt mondta: a hatóságokhoz fordult az ügyben. Tóth Bertalan különösen nagy értékre elkövetett hűtlen kezelés vétsége miatt tett feljelentést ismeretlen tettes ellen.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A szél konténereket kapott fel, amelyek átszakították a védelmi kerítést.