Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az aratás után végrehajtott, átlagosan 8-9 százalékos lisztáremelés után most ismét arra készülnek a malmok, hogy még magasabb árat kérjenek a termékeikért.
A malmok a folyamatosan emelkedő búzaárak okozta költségnövekedéseket próbálják követni áraikkal. A malmi búza júliusi, 43 ezer forint körüli tonnánkénti induló ára ugyanis átlagosan körülbelül 15 ezer forinttal emelkedett, néhol pedig már eléri a 60 ezer forintot is – írja a csütörtöki Világgazdaság iparági forrásokra hivatkozva.
A megkérdezett malomipari vezetők között van, aki 10 százalék feletti áremelést lát szükségesnek. Abban pedig az összes iparági szereplő egyetért, hogy januárban – a minimálbéremelés és a dráguló villamos energia miatt – újabb lisztáremelés várható.
Lakatos Zoltán, a Hajdú Gabona Zrt. elnök-vezérigazgatója szerint az áremelkedés hátterében az áll, hogy hosszú idő óta ebben a szezonban fordul elő először, hogy magasabb lesz a fogyasztás, mint amennyi a megtermelt búza. Átmenő készlet ugyan van a világpiacon, de a terméskiesés nagy volt Európában. Mint mondta, a drágulás végig fog menni a termékpályán, tehát a pékek is áremelésre kényszerülnek majd.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a minisztert.