Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az EU legszegényebb régiói közül három is Magyarországon található.
Egyre masszívabban a sereghajtók közé tartozik gazdasági fejlettsége alapján Magyarország nagyobbik fele az EU 28 államának 281 régiója között. Négy itthoni térség (a 19 megye közül 12) az egy főre jutó GDP szerint voltaképpen egy csoportba került Bulgária, Románia, Lengyelország és Görögország legelmaradottabb körzeteivel – írja a HVG. Valóban elmaradott csoportról van szó, hiszen az unió perifériájának számító 20 régióban a megtermelt GDP a vásárlóerőhöz mérten még a felét sem éri el a közösségi átlagnak.
A szegény provinciák között az egyik legszegényebbnek a Debrecen központú Észak-Alföld számít. Amíg az EU-ban az egy főre jutó GDP átlagosan 30 ezer euró, ebben a régióban mindössze 12 900.
Ahhoz képest, hogy a komplett Kelet-Magyarország és Dél-Dunántúl az unió leginkább kritikus helyzetű térségei között van, Orbán Viktor kormányfő az EU öt legfejlettebb állama közé vizionálja az országot 2030-ra. Ez idő szerint Luxemburg, Írország, Dánia, Hollandia és Ausztria alkotja a vezető ötös fogatot, és még olyan államokat kellene leköröznünk, mint Németország, Belgium, Franciaország vagy Svédország. A valóság ehhez képest azt, hogy a magyarok még a volt szocialista országok között is egyre hátrébb csúsznak a rangsorban.
További részletek a magyarországi régiók fejlettségéről a HVG e heti számában olvashatók.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Nincs egy kézben az állami vagyon, nagy a veszélye, hogy széthordják – figyelmeztet Mihályi Péter közgazdász, az MTA levelező tagja, aki szerint az állam rendszerint a piaci árnál olcsóbban ad el és drágábban vásárol.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
A leváltott miniszter halála lassított felvételként mutatja az orosz elit körében kibontakozó válságot.
Egy sárkányszörfös nagyon jókor volt jó helyen.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.