Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A két cég célja a régiós piac meghódítása.
Egyesül a magyar online kereskedelem két legnagyobb forgalmú cége, az Extreme Digital és az eMag magyarországi leányvállalata – jelentette be Várkonyi Balázs, az Extreme Digital tulajdonos-vezetője. A fúzióban a két cég részesedése közel azonos, 52 százalékban többségi tulajdonos az eMag – pontosabban annak dél-afrikai anyacége, a Naspers lesz. Az ügyletet a Gazdasági Versenyhivatalnak is jóvá kell hagynia, az ügylet ezt követően, az év harmadik negyedévében zárulhat le. A két márkanév várhatóan megmarad, erről a jóváhagyás után dönthetnek, maga az egyesülés 2020-ban történhet meg.
A létrejövő cég kitűzött célja az, hogy Közép-Kelet-Európában is a legnagyobb piaci szereplővé váljon az online kereskedelemben – mondta el Várkonyi. Az Extreme Digital egyébként már 8 országban van jelen a régióban, míg az eMag csak kettőben, így a terjeszkedés alapját is a magyar cég adja majd, a tervek szerint Magyarországról.
A terjeszkedésen túl a fúziótól azt várja a magyar tulajdonos, hogy profibb raktárbázissal, nagyobb volumenű kereskedelmet tudnak bonyolítani, ami egy gyorsabb növekedés alapja lehet.
Az Extreme Digital a tavalyi naptári évet 36 milliárd nettó árbevétellel zárta, ez nagyjából tízszázalékos piaci részesedést jelent azon a piacon, amely a GKI Digital adatai szerint 2018-ban már bruttó ezermilliárd forintos volt. Ennek a felét a magyarországi kereskedők tették ki, másik felét pedig a külföldi cégek, mint például az Alibaba vagy az Amazon.
A 10 telephellyel működő, 20 ezer négyzetméternyi raktárkapacitással rendelkező Extreme Digitalnak 320 munkatársa van, az eMag is nagyjából ennyi embert foglalkoztat Magyarországon. Várkonyi reményei szerint ez a stáb is megmaradhat az egyesülés után.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.