Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A Bloombergnek azt mondták, akár 40 millió hordó is érintett lehet.
A Moszkvában tárgyaló fehérorosz miniszterelnök bejelentette: Oroszország a kompenzáció megoldását ígérte Fehéroroszországnak a szennyezett kőolajért. A Bloomberg hírügynökség szerint azonban ez nem lesz elég, és hónapokba is telhet a szennyezett olaj megtisztítása.
Fehéroroszország – amely orosz nyersolajat dolgoz fel és a finomított termékeket adja el külföldre – a termelés csökkenéséből fakadó károkat korábban 100 millió dollárra becsülte. A fehérorosz miniszterelnök a kompenzáció nagyságáról és formájáról nem közölt közelebbit.
Több európai ország, így Lengyelország, Németország, Ukrajna, Szlovákia, Magyarország és a balti köztársaságok április végén függesztették fel a Barátság kőolajvezetéken át érkező olajimportot, miután az Oroszországot Európával összekötő vezetéken szerves klórvegyületekkel szennyezett kőolaj érkezett.
Szjarhej Rumasz fehérorosz miniszterelnök pénteken azt mondta, hogy a Fehéroroszországba tartó Barátság olajvezetékből a szennyezett kőolajat hétfőn vagy kedden kezdik el kipréselni Oroszország felé. Pénteki moszkvai bejelentés szerint Oroszország elegendő tárolókapacitással rendelkezik ahhoz, hogy a Fehéroroszországból visszaérkező közel 1 millió hordó szennyezett kőolajat elhelyezze.
A Barátság kőolajvezeték szállítási kapacitása napi egymillió hordó, a globális olajfelhasználás egy százaléka. Északi ága Lengyelországot és Németországot, déli ága pedig Csehországot, Szlovákiát és Magyarországot látja el olajjal. A kőolajvezeték leállása napi 80 millió dollár bevételkiesést jelent Oroszországnak.
A Mol ma szintén azt közölte, hogy várhatóan a jövő héten kezdődik meg a jó minőségű orosz kőolaj átvétele, egyelőre nincs szükség a fogadásra, mert a Dunai Finomító ellátása zavartalan, a terveknek megfelelő. A magyar olajipari vállalat megerősítette azt is, hogy ismét jó minőségű olaj érkezik a Barátság kőolajvezetékben.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) április 30-án jelentette be, hogy a kőolaj biztonsági készlet részleges felszabadításáról döntött, ezzel 400 ezer tonna nyersolaj vált elérhetővé a Mol számára. Ez a mennyiség a hazai biztonsági kőolajkészlet több mint 60 százaléka, de a teljes kőolaj és kőolajtermék biztonsági készlet kevesebb mint 30 százaléka.
A Bloomberg hírügynökség ma részletes cikkben foglalkozott a témával, melyben azt írták, nemcsak a technikai megoldással akadnak problémák, hanem azzal is, hogy ki fogja fizetni a költségeket. Varsóban ugyan már tartottak erről egy válságértekezletet, de ott nem sikerült megegyezésre jutni.
Nyugati szakértők azt valószínűsítik, hogy a krízis sokkal hosszabb ideig fog tartani, mint azt az oroszok állítják. Moszkva ugyan 20 millió hordónyi szennyezett olajról beszél, a valós szám azonban akár a 40 milliót is megközelítheti. Ez azonban azt jelenti, hogy a tisztítás nem hetekig, hanem hónapokig fog eltartani.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.