Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Elmaradt a meglepetés.
Gyengült a forint az euróval szemben, reggel 8 óra körül 325,82-t kértek egy euróért a bankközi devizapiacon, később 325,30 és 325,40 közé került az árfolyam – ez valamelyest erősebb, mint a péntek esti volt.
A dollár árfolyama a forinthoz képest először 290,69 volt, majd korrigált 290,41-re.
Ami a svájci frankot illeti, most 289,30 forintot kérnek érte. Egy euró 325,6, egy amerikai dollár pedig 290,8 forintba kerül.
A Napi.hu idézi az Equilor hírlevelét, amely szerint az elemzők úgy vélték, hogy összességében az európai részvénypiacok pozitívan fogadhatják az eredményt, mivel nem született meglepetés, az euroszkeptikus politikai formációk nem értek el átütő sikert az európai parlamenti választáson.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.